
Szombaton a Margitszigetre mentünk Dömperrel. Aznap volt 7 hónapos. Gondoltam ránk fér egy átlagos szombat délután.
Futkároztunk a réten, perecet ettünk, meghitten ücsörögtünk egy fa árnyékában. Lesétáltunk a partra is, bár le nemigen merészkedtünk a mostani vízállás miatt. Dömper úgy döntött, nem jó neki a négyszázötven forintos ásványvíz, inkább a Dunából inna. Egyre lejjebb merészkedett. Belecsúszott a vízbe, kijönni nem tudott, mert minden, amit ez a szutykos, szaros víz ér iszapossá, mohássá, nyálkássá válik. (Itt szeretném megragadni az alkalmat, és köszönetet mondani TORJAI GÁBOR barátomnak, aki nyüstôlt, hogy vegyek olyan pórázt az ebnek, ami öt méterre engedi a mozgást!) Rohantam a kutyám után, próbáltam a pórázzal kirángatni, de nem sikerült. Elkaptam a nyakörvénél fogva, megemeltem 20 kg-os fenekét, kiemeltem, majd én estem a Dunába. Hiába az outdoor cipô, az övtáska meg a lövalpinos szarok, nem tudtam kijönni. Kapaszkodni próbáltam, nehogy elsodorjon az ár. Kb. 10 perce lehettem a vízbe merülve, amikor is beláttam, hogy le kell higgadnom, mert így max. a Margit-hídnál kavargó x örvénynél kötök ki. És tényleg mûködik. Az emberben elképesztô életösztön munkál. Amikor felismertem, hogy ott hagyhatom a fogam, az ujjbegyeimmel próbáltam mélyedéseket keresni. Mert a szájbalökött partra lerakott kövek majdnem hogy laposak. És kimásztam. Csak az ujjaim végét használva. Még szerencse, hogy nem idén volt hormonzavarom, akkor biztosan egy 80 kg-os vízihullát húztak volna ki valahol...
Kimásztam a partra, eb lapított sírva, bugyin, felsôn kívül mindent levettem magamról, nehogy megfázzak mégjobban, mert a Duna víze nem lehetett több 5 C foknál. Azon gondolkodtam a parton, hogy mindenem, ami nálam volt, elázott. Még a cigim is. Eszembe jutott, hogy a zsebemben van egy bontatlan doboz cigi. Megörültem, és még az öngyújtóm is mûködött, de elkezdett szakadni az esô. Visszavettem a vizes holmijaimat, és egy padhoz szaladtam egy fiatal párhoz segítséget kérni. Dióhéjban elmondtam, mi történt velem, meg hogy nem mûködik a telefonom. Odaadták az övékét. Akiknek a számát fejbôl tudtam, mind elutaztak, az egyetlen, akit felhívhattam, Tamás volt, az ex. Tárcsáztam, neki is elmondtam mi történt, azt felelte nem ér rá, mert az édesapjáéknál ebédel Ráckevén. Letettem.
A kedves pár egyik fele, a fiú odaadta a pulcsiját, így íziben magamról lerángatva a fölsôket, belebújtam, megköszöntem a segítségüket és elindultam haza. Telefonálni továbbra sem tudtam, taxi nem visz el elázott utast. Maradt a bkv. Majd ismét szakadt az esô. Az egyetlen célom az volt, hogy mihamarabb hazaérjek.
Otthon engedtem egy kádnyi forró vizet, átmelegedtem, megittam egy felest, bebugyoláltam magam és elkezdtem zokogni. Akkor fogtam fel, mi történt, és mi nem. Nagyon kicsin múlt, hogy nem hagytam ott a fogam. A kezeimen hamar begyógyulnak majd a sebek, felszívódnak a véraláfutások, de azt hiszem, szombaton ünnepeltem a második születésem.
Úgyhogy innentôl kezdve nem idegeskedem faszságokon, nem döglök meg, mert nem tudok.
Majd 95 évesen egy Martinit kortyogatva az olajbogyó megakad a torkomon, maximum így tudom elképzelni a pontot szerény történetem végén.
Hogy mi történik azalatt az ötvenvalahány év alatt, nem tudom, de sok új biztosan nem.